Najlepsza karma dla kota – Ranking karm dla kotów

Najlepsza karma dla kota nie posiada w swoim składzie konserwantów, sztucznych aromatów, czy też substancji wzmacniających smak. Jedzenie serwowane pupilowi powinno dostarczyć optymalną ilość składników odżywczych, witamin, czy też minerałów. Istotne jest to, aby nawet niewielka porcja była źródłem potężnej dawki energii. Nasz ranking karm dla kotów ułatwi dobór odpowiedniego produktu. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę m.in. rasę, wiek, posiadane choroby, czy też tryb życia zwierzaka.

Ranking suchych karm dla kotów

1. Karma dla kota marki Applaws

Applaws

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Dla starszych kotów Kliknij tutaj
Pakiety próbne Kliknij tutaj
Korzystne pakiety Kliknij tutaj

 

2. Karma dla kota marki Concept for Life

Concept for Life

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Dla starszych kotów Kliknij tutaj
Pakiety próbne Kliknij tutaj
Korzystne pakiety Kliknij tutaj

 

3. Karma dla kota marki Feringa

Feringa

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Dla starszych kotów Kliknij tutaj
Pakiety mieszane Kliknij tutaj
Pakiety feringa Kliknij tutaj

 

4 Karma dla kota marki Josera

Josera

Rodzaj Sprawdź
Karma sucha Kliknij tutaj
Pakiet próbny Kliknij tutaj

 

5. Karma dla kota marki Purina Cat Chow

Purina Cat Chow

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Special Care Kliknij tutaj

 

6. Karma dla kota marki Purina ONE

Purina ONE

Rodzaj Sprawdź
Dla dorastających kotów Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Dla starszych kotów Kliknij tutaj

 

7. Karma dla kota marki Purizon

Purizon

 

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Pakiety próbne Kliknij tutaj
Korzystne pakiety Kliknij tutaj

 

8. Karma dla kota marki Royal Canin

Royal Canin

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla kotów rasowych Kliknij tutaj
Dla kotów wysterylizowanych Kliknij tutaj
Dla wrażliwych kotów Kliknij tutaj
Pakiety próbne Kliknij tutaj

 

9. Karma dla kota marki Sanabelle (bosch)

Sanabelle

Rodzaj Sprawdź
Dla kociąt Kliknij tutaj
Dla dorosłych kotów Kliknij tutaj
Dla starszych kotów Kliknij tutaj
Na schorzenia dróg moczowych Kliknij tutaj
Dla kotów wysterylizowanych Kliknij tutaj

 

10. Karma dla kota marki Taste of the Wild

Taste of the Wild

Rodzaj Sprawdź
Karma dla kota Kliknij tutaj

Co zawiera najlepsza karma dla kota?

Dobra karma dla kota powinna zaspokoić jego dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Trzeba pamiętać, że jest on mięsożercą, a więc nie można odbierać im białka zwierzęcego. Każdy właściciel powinien wiedzieć, że to właśnie ono stanowi najważniejszy element diety. Nie wiesz, jaka jest najlepsza sucha karma dla kota? Stworzone przez nas zestawienie z pewnością będzie dla Ciebie wsparciem. Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy przede wszystkim dokładnie przeanalizować etykietę. Wartościowy skład to gwarancja dobrego samopoczucia naszego pupila. Jedzenie powinno być bogate w:

  • Białko zwierzęce – wpływa ono na funkcjonowanie całego organizmu. Wzmacnia mięśnie, stawy, kości, czy też zęby. Odpowiada za miękką oraz lśniącą sierść.
  • Aminokwasy (m.in. taurynę) – wpływają pozytywnie na narząd wzroku. Wspomagają pracę serca oraz chronią przed licznymi schorzeniami. Regulują funkcjonowanie układu krwionośnego.
  • Witaminy oraz minerały – dzięki nim narządy wewnętrzne mogą sukcesywnie pracować. Dotyczy to m.in. układu moczowego, narządów płciowych, układu pokarmowego. Należy wiedzieć, że niedobór witamin może prowadzić również do spadku energii oraz wyższej podatności na choroby.

Sucha karma dla kota

Masz problem z wyborem jedzenie dla swojego zwierzaka? Stworzony przez nas ranking suchych karm dla kota z pewnością ułatwi Ci to zadanie. W sprzedaży dostępnych jest wiele wysokojakościowych produktów, które wcale nie kosztują majątku. Ograniczony budżet nie stanowi żadnego problemu. Sucha karma rekomendowana jest w szczególności zwierzakom, które mają problem z utrzymaniem optymalnej wagi. Przede wszystkim tempo ich jedzenia nie jest zbyt wysokie, a więc kot odczuje sytość nawet po zjedzeniu niewielkiej porcji. Granulki o odpowiedniej twardości wspomagają utrzymanie higieny jamy ustnej. Wspierają eliminację kamienia nazębnego. Jednocześnie warto jest podkreślić, że pupil nie może dostawać nieograniczoną ilość suchej karmy. Istotne jest jej rozsądne dozowanie.

Mokra karma dla kota

Chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza mokra karma dla kota? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pierwszym krokiem jest określenie rzeczywistych potrzeb zwierzaka. W naszym rankingu umieszczono różnorodne produkty, tak aby każdy właściciel mógł znaleźć jedzenie właściwie dopasowane do wymagań zwierzęcia. Mokre pożywienie posiada wiele zalet. Walory smakowa oraz zapachowe zachęcą nawet największych niejadków. Plusem jest także wysoka zawartość składników odżywczych. Konsystencja jest odpowiednia nawet dla małych kociąt, czy też starszych osobników, które utraciły część uzębienia. Należy jednak wspomnieć, że tempo spożywania posiłków jest o wiele wyższe. Właściciel musi rozsądnie dawkować porcje – wystarczy stosować się do zaleceń producenta, które można znaleźć na opakowaniu. Minusem jest również to, że mokra karma nie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy zostawić zwierzakowi jedzenie na cały dzień. Po pierwsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie ono spożyte w ciągu kilku minut. Po drugie szybciej traci swoją świeżość.

Dobra karma dla kota, czyli jaka?

Nie każdy właściciel zwierzak wie, jaka jest najlepsza karma dla kota. Podstawą jest to, aby wybierać jedzenie o właściwie zbilansowanym składzie. Większość tanich produktów znajdujących się na półkach w supermarketach nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim ich skład pozostawia wiele do życzenia. Nierzadko białko zwierzęce jest zastąpione białkiem roślinnym, co nie jest korzystne dla czworonoga. Poniżej wymieniono kilka najważniejszych cech dobrej karmy dla kota:

  • Starannie wyselekcjonowany skład – podstawę stanowi białko odzwierzęce. Należy unikać jedzenia bazującego na białku roślinnym.
  • Brak konserwantów – sztuczne aromaty, barwniki, czy też substancje wzmacniające smak są powszechnie spotykane w pożywieniu z niskiej półki.
  • Brak popularnych alergenów – należy szczególnie uważać na zboża, soję, produkty mleczne.
  • Naturalny smak oraz zapach – to on zachęca pupila do jedzenia. Trzeba pamiętać, że każdy zwierzak ma swoje indywidualne upodobania, a więc nie wszystkie karmy przypadną mu do gustu.
  • Optymalna wartość energetyczna – im jest ona wyższa, tym mniejszą porcję można zaserwować zwierzakowi. Ułatwia to utrzymanie właściwej wagi.
  • Jedzenie dopasowane do potrzeb – można znaleźć karmy dla m.in. kociąt, ciężarnych kotek, czy też seniorów.

Jaka karma będzie odpowiednia dla mojej rasy?

Niemal każda rasa posiada odmienne cechy. Niektóre koty są aktywne i zwinne, inne zaś cały dzień spędzają na kanapie. Bywa tak, że zwierzak ma większe predyspozycje genetyczne do wystąpienia alergii pokarmowej. Atutem jest fakt, że na rynku dostępne są karmy dedykowane konkretnym rasom np. kotom perskim. Takie pożywienie jest w pełni dopasowane do specyficznych wymagań pupila. Jest to najprostsze rozwiązanie dla osób, które mają problem z wyborem dobrej karmy dla kota. Warto także poprosić o poradę lekarza weterynarii – jest to szczególnie ważne, gdy zwierzę boryka się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi.

Czy marka karmy dla kotów ma znaczenie?

Decydując się na zakup mokrej lub suchej karmy dla kota dobrze jest wziąć pod uwagę opinie na temat danej marki. Stawiając na jedzenie renomowanego producenta można mieć pewność, że jest ono pełnowartościowe, a zarazem bezpieczne dla pupila. Nie warto jest inwestować w produkty niezweryfikowanych marek, ponieważ samodzielna ocena ich jakości jest trudna. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnego budżetu, aby zakupić karmę wspomagającą prawidłową pracę organizmu.