Najlepsza karma dla psa seniora

najlepsza karma dla psa seniora Właściciele psów bardzo często zastanawiają się, co robić, aby ich pies był w jak najlepszej formie. Najistotniejszym elementem w życiu naszych zwierząt jest prawidłowa dieta. Dostarczając im niezbędnych składników odżywczych, zapewniamy im lepsze życie. Dzięki temu możemy uchronić je od chorób, których pojawienie się możemy znacznie opóźnić. Mając psa, który osiągnął już pewien wiek, warto rozejrzeć się za dedykowanym produktem, jakim jest karma dla psa seniora. Znajdziemy w niej wiele składników, które są teraz szczególnie potrzebne naszemu pupilowi.

Ranking Najlepszych Karm dla psich seniorów

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Simpsons Premium 80/20 Mixed Meat & Fish 12kg 249 zł Sprawdź teraz
2 Wolf Of Wilderness Senior Soft Wide Acres Kurczak 12Kg 214 zł Sprawdź teraz
3 Bosch Mini Senior 2,5kg 23 zł Sprawdź teraz
4 Fitmin Medium Senior 2x15kg 318 zł Sprawdź teraz
5 Wolf Of Wilderness Senior Green Fields Jagnięcina I Kurczak 12X400G 88 zł Sprawdź teraz
6 Pro Plan OptiDerma Medium & Large Adult 7+ Sensitive Skin 2x14kg 354 zł Sprawdź teraz
7 Josera Light&Vital 15kg 156 zł Sprawdź teraz
8 Hill’S Science Plan Mature Adult 7+Medium Jagnięcina Z Ryżem 14Kg 214 zł Sprawdź teraz

Jak wybrać dobrą karmę dla psa seniora?

Jeżeli zastanawiamy się, jaka karma dla psa seniora będzie najlepsza, powinniśmy zorientować się, jak wybrać tę odpowiednią. Dobra karma, to taka, która w odpowiedniej cenie dostarczy naszemu psu odpowiednio zbilansowane składniki. Na rynku istnieje obecnie wiele zróżnicowanych ofert i niekiedy nie możemy zdecydować się na ten jedyny wybór. Oto najistotniejsze punkty, które warto przeczytać:
 • Przede wszystkim musimy zadbać o komplet badań, aby sprawdzić, w jakim stanie jest obecnie nasz pies. W zależności od tego, z czym ma problem, będziemy szukali karmy wzbogaconej o konkretne składniki.
 • Pamiętajmy, że nasz pies jest słabszy, a co za tym idzie – mniej aktywny. Starajmy się ograniczać dostarczane węglowodany i unikajmy karm bogatych w zboże.

Najlepsza karma dla psa seniora – co powinna mieć w składzie?

Najlepsza karma dla starego psa, to taka, która w swoim składzie zawiera elementy dopasowane do jego potrzeb. To właśnie od odpowiedniego składu zależy to, w jakiej formie będzie nasz pies. Zanim jednak zdecydujemy się zakupić upatrzoną karmę dla psa, sprawdźmy, co zawiera w swoim składzie. Producenci starają się ułatwić nam odpowiedni wybór, pisząc na etykietach, że to jest właśnie najlepsza karma dla psa seniora. Mimo to zerknijmy jednak do opisu, ponieważ nasz pies może potrzebować zupełnie innych elementów. Warto wiedzieć, że karma odpowiednia dla starszego psa nie istnieje w uniwersalnej wersji. Każdy pies, zależnie od rasy, rozmiaru, trybu życia, aktywności, przemiany materii czy towarzyszących mu schorzeń, będzie potrzebował konkretnych składników. Ważne jest, abyśmy mieli świadomość na temat stanu naszego psa i znaleźli dla niego sprofilowany produkt. Szukając karmy dla starszego psa, zwróćmy uwagę na poniższe składniki:
 • Białko – starsze psy potrzebują dużej ilości tego składnika. Muszą one radzić sobie z wieloma schorzeniami, a do tego potrzebny jest im budulec, który je wzmocni. Dobra karma powinna zawierać w tym przypadku od 18 do 32 % białka.
 • Tłuszcze – warto wybierać karmy, które mają w składzie od 7 do 15 % tłuszczy. To szczególnie ważny element, który wpływa na dobre funkcjonowanie całego organizmu – od wzmocnienia kondycji skóry po zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób serca.
 • Warto także szukać w karmach odpowiednich suplementów. Karmy dla psich seniorów są bardzo często wzbogacone witaminami oraz niezbędnymi kwasami tłuszczowymi.
 • Jeżeli nasz pupil cierpi na problemy związane z uzębieniem, zapytajmy sprzedawcę, jaka miękka karma dla psa seniora będzie dobrym wyborem.

Dobre karmy dla psa seniora – rekomendowani producenci

Dobra karma dla psa seniora to taka, która zapewnia mu potrzebne składniki. Wiedząc już, czego powinniśmy szukać w składzie konkretnych produktów, dużo łatwiej będzie nam wybrać tę odpowiednią. Dla ułatwienia w poszukiwaniach, producenci na podstawie badań, tworzą specjalne oferty karm dla starszych psów. Dzięki temu możemy w jednym produkcie dostarczyć naszemu pupilowi wszystkiego, czego potrzebuje. Aby wybór pomiędzy ofertami nie był trudny, powstał ranking, który prezentuje produkty uznane przez konsumentów za najlepsze. Wśród nich zdecydowanie dominuje sucha karma dla psa seniora. Oto marki, które zostały wyróżnione:
 • 77 Pet Food
 • Orijen
 • Applaws
 • Brit
 • Acana
 • Eukanuba
 • Purina
 • Taste of the Wild
 • Bozita
 • Ontario
Warto zajrzeć do proponowanych ofert, ponieważ dzięki temu uchronimy się od niewłaściwego zakupu. Rekomendowane marki dbają o informowanie klientów o składzie ich produktów. Starają się także nakierować na to, jaka sucha lub mokra karma dla psa seniora będzie najlepiej przyswajalna.