Najlepsza karma dla yorka – czym karmić, jaka karma

najlepsza karma dla yorka

Każda rasa posiada swoje specyficzne potrzeby żywieniowe. Odpowiedzialny właściciel powinien więc racjonalnie podejść do wyboru jedzenia dla zwierzaka. Priorytetem jest to, aby zagwarantować mu zdrowie oraz dobre samopoczucie. Zastanawiasz się, jaka jest dobra, a zarazem tania karma dla Yorka? Koniecznie sprawdź nasze zestawienie, które z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego produktu. W rankingu umieściliśmy wyłącznie jedzenie wyróżniające się wartościowym, a zarazem bezpiecznym składem.

Ranking Karm dla Yorka

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 EMPIRE Hipoalergiczna Karma dla Dorosłych YORKÓW 340g 29 zł Sprawdź teraz
2 Brit Care Mini Grain Free Yorkshire York 2Kg 36 zł Sprawdź teraz
3 Royal Canin Yorkshire Terrier Adult 7,5Kg 143 zł Sprawdź teraz
4 Acana Yorkshire Pork Karma dla Psa 2Kg 68 zł Sprawdź teraz
5 Acana Yorkshire Pork Dog Treats 35g 20 zł Sprawdź teraz
6 PROSPERA PLUS YORKSHIRE 1,5kg 38 zł Sprawdź teraz

Najlepsza karma dla Yorka

Odpowiednio zbilansowana dieta jest niezbędna do tego, aby uniknąć wielu poważnych chorób, czy też schorzeń. Pewne jest to, że czworonoga nie można karmić jedzeniem dla ludzi. Jest to błąd popełniany przez wiele osób. Nie wiesz, jaka jest najlepsza karma dla Yorka? Nasze propozycje z pewnością okażą się pomocne. Należy podkreślić, że dorosły psy omawianej rasy często są bardzo wybredne. Z tego względu dobrą opcją jest wdrożenie do codziennego menu mokrej karmy. Powód jest prosty – jej walory smakowe oraz zapachowe są o wiele mocniejsze. Istnieje więc większe prawdopodobieństwo, że zwierzak zostanie zachęcony do jej spożycia.

Dobra karma dla dorosłego Yorka powinna bazować na mięsie. Trzeba pamiętać, że każdy pies jest mięsożercą i potrzebuje białka odzwierzęcego. Bez niego organizm czworonoga nie będzie funkcjonował prawidłowo. Wybierając jedzenie należy zwrócić uwagę na jakość składu – powinien być on naturalny. Im większa ilość konserwantów, tym gorzej. Ważne jest to, aby unikać produktów posiadających GMO, czy też powszechnie znanych alergenów. Układ pokarmowy Yorków jest delikatny, przez co zbyt ciężkostrawne posiłki mogą wywołać wiele niepożądanych objawów. Istotne jest również to, aby nie serwować psu zbyt dużych ilości pożywienia. Jego nadmiar może doprowadzić do nadwagi.

Karma dla szczeniaka Yorka

Zastanawiasz się, jaka karma dla Yorka szczeniaka będzie najlepsza? Młody pies wykazuje zwykle wyższe zapotrzebowanie energetyczne – jest to naturalną konsekwencją intensywnego wzrostu. Należy mieć świadomość, że rozwijające się kości, mięśni, stawy, czy też tkanki potrzebują przede wszystkim białka, witamin i minerałów. Ich niedobór może doprowadzić do wielu nieprawidłowości. Przez 10 miesięcy życia warto jest podawać jedzenie dla szczeniąt. Po tym czasie można stopniowo wdrażać karmę dla dorosłych czworonogów. Zaleca się etapowe wprowadzanie zmian. Może okazać się tak, że pupil nie będzie chętny do zmiany nawyków żywieniowych. Sucha karma dla szczeniąt posiada mniejsze granulki, których zgryzienie zwykle jest łatwiejsze. Ryzyko przypadkowego zakrztuszenia się jest niższe.

Czym karmić Yorka?

Najlepszą opcją wydaje się być karma dedykowana omawianej rasie. Alternatywą jest jedzenie dla psów małych ras. Możliwości jest wiele, dzięki czemu dobór nie powinien być problematyczny. Miniaturowe psy posiadają bardzo małe żołądki, a więc należ z rozwagą podchodzić do serwowanych porcji. Nie mogą być one zbyt duże nawet wtedy, gdy zwierzak wykazuje zwiększony apetyt. Stosowanie się do zaleceń producenta chroni przed wszelkimi nieprawidłowościami. Odradzane jest także pożywienie posiadające w składzie laktozę. Produkty mleczne mogą negatywnie wpłynąć na pracę układu pokarmowego, co może skutkować np. biegunką.

Yorki posiadają skłonności do alergii pokarmowych. Wiele karm dostępnych w supermarketach bazuje na soi, zbożu, czy też innych składnikach, które mogłyby wywołać niepożądane objawy. W sprzedaży znajdują się specjalne karmy dla psów z wrażliwym układem trawiennym, a więc warto rozważyć ich zakup. Pies powinien jeść regularnie, a więc warto ustalić stałe pory karmienia. Oprócz tego jedzenia nie należy zmieniać zbyt często. Dotyczy to w szczególności marki, czy też formuły. Plusem jest fakt, że polecane karmy występują w wielu różnorodnych smakach. Yorka nie można karmić resztkami z talerza. Nawet najlepszy kotlet nie jest dobry dla naszego psa, gdyż zwykle posiada przyprawy i inne składniki, które mogą okazać się toksyczne dla czworonoga.