Najlepsza mokra karma dla psa

najlepsza mokra karma dla kota

Dobra mokra karma dla psa posiada naturalny, a jednocześnie wartościowy skład. Niestety większość powszechnie dostępnych produktów jest słabej jakości. Właśnie dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować etykietę. Zastanawiasz się, jaka morka karma dla psów będzie odpowiednia? Sprawdź nasz ranking, który został stworzony w oparciu o realne opinie użytkowników. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnego budżetu. Tanie jedzenia dla czworonoga również może być zdrowe – priorytetem jest to, aby właściwie dopasować je do rzeczywistych potrzeb zwierzaka.

Ranking Najlepszych Mokrych karm dla psów

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 MACs Adult Jagnięcina i kaczka 12x800g 134 zł Sprawdź teraz
2 Alpha Spirit Pasztet Z Indyka 100G 5 zł Sprawdź teraz
3 Dolina Noteci Premium Superfood Cielęcina I Jagnięcina 6X400G 32 zł Sprawdź teraz
4 Meatlove Farmer Menu 400g 16 zł Sprawdź teraz
5 Dolina Noteci Cuisine Kaczka I Filet Z Kurczaka 7 zł Sprawdź teraz
6 Animonda GranCarno Adult Mix 30X800G 350 zł Sprawdź teraz
7 Brit Premium By Nature Pork With Trachea 400G 3 zł Sprawdź teraz
8 Carnilove Adult Duck & Pheasant 400g 9 zł Sprawdź teraz
9 Yarrah Kurczak Małej Rasy Eko 2kg 60 zł Sprawdź teraz

Najlepsza mokra karma dla psa

Mokra karma dla psów może stanowić uzupełnienie codziennej diety. Wiele osób serwuje ją zamiennie z suchym pożywieniem. Trzeba jednak podkreślić, że każdy zwierzak posiada zupełnie inne wymagania żywieniowe. Wybierając odpowiedni produkt należy przede wszystkim kierować się składem. Powinien być on wolny od GMO, produktów mlecznych, soi, zbóż, sztucznych aromatów oraz wspomagaczy smaków. Należy dodać, że w najtańszych produktach często spotyka się białko roślinne, a zawartość prawdziwego mięsa znajduje się na bardzo niskim poziomie. Wartość energetyczna takiego jedzenia nie jest satysfakcjonująca. Dobra mokra karma dla psa posiada nawet 90% starannie wyselekcjonowanego mięsa. Białko odzwierzęce stanowi budulec całego organizmu. Trzeba wiedzieć, że pozytywnie wpływa ono nie tylko na mięśnie, stawy, czy też kości. To właśnie ono odpowiada za prawidłową pracę narządów wewnętrznych.

Mokra karma dla psów posiada wiele zalet. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • Wysoką wartość energetyczną – produkty o starannie wyselekcjonowanym składzie są sycące, a jednocześnie dostarczają sił witalnych niezbędnych do działania. Jest to szczególnie istotne w przypadku czworonogów dużych ras.
  • Dogodną konsystencję – mokra karma jest miękka, a więc może być podawana nawet szczeniętom, czy też seniorom. Nie wymaga ona długiego przeżuwania, czy też pełnego uzębienia. Zupełnie inaczej jest w przypadku suchej karmy.
  • Sporą zawartość wody – optymalne nawodnienie organizmu to podstawa, jednak niektóre zwierzęta niechętnie zaglądają do miseczki z wodą. Mokra karma wspomaga więc prawidłową pracę nerek oraz układu moczowego.
  • Niższą zawartością tłuszczu – oczywiście dotyczy to wyłącznie jedzenia o zbilansowanym składzie. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność podczas dawkowania porcji. Nadmiar jedzenia może prowadzić do nadwagi lub otyłości.
  • Lepsze walory smakowe oraz zapachowe – to, co bywa utrapieniem dla właścicieli jest wielkim atutem dla czworonogów. Mokre jedzenie generuje intensywny aromat, co zachęca do jedzenia.

Kiedy wybrać mokrą karmę dla psa?

Codzienne menu psa powinno być urozmaicone. Mokra karma jest rekomendowana przede wszystkim czworonogom, które nie posiadają specjalnych wymagań żywieniowych. Trzeba mieć świadomość, że bywa ona ciężkostrawna, szczególnie jeśli rekomendowane porcje zostały przekroczone. W wielu przypadkach sprawdza się naprzemienne serwowanie suchej oraz mokrej karmy. W ten sposób można zagwarantować psu różnorodność. Mokre jedzenie wymaga odpowiedniego przechowywania. Otwarto puszka powinna zostać umieszczona w lodówce, gdyż w innym przypadku utraci swoją świeżość. Ponadto takiego jedzenia nie można zostawić w misce „na później”. Osoby, które wychodzą na kilka lub kilkanaście godzin z domu wolą wsypać do miski karmę suchą. Należy wspomnieć, że mokre jedzenie jest trawione o wiele szybciej. Właśnie dlatego ustalając jadłospis zwierzaka należy trzymać się pewnych reguł.

Podsumowanie

Mokra karma dla psa powinna zaspokoić jego pierwotny instynkt. Mięso jest najważniejszym budulcem organizmu, jednak liczą się również inne składniki, takie jak np. węglowodany, czy też tłuszcze. W sprzedaży znajduje się jedzenie dedykowane konkretnym rasom. Jest to doskonała opcja w przypadku, gdy zwierzak posiada specyficzne potrzeby. Posiłki o miękkiej konsystencji często serwowane są starszym psom, które mają problemy z gryzieniem oraz wypadającymi zębami.