Najlepsza karma dla psów po sterylizacji

Najlepsza karma dla psów po sterylizacji

Karma dla psa po sterylizacji powinna posiadać optymalnie zbilansowany skład. Wspomniany zabieg niesie za sobą sporo konsekwencji – bardzo często prowadzi do zmiany trybu życia. Zwierzak traci energię, a także nie jest skłonny do aktywności fizycznej. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak należy uwzględnić, że zapotrzebowanie energetyczne spada o około 20%. Posiłki o zbyt dużej kaloryczności mogą doprowadzić do nadwagi. Jeśli zastanawiasz się, jaka karma dla psów sterylizowanych będzie odpowiednia, to koniecznie sprawdź przygotowany przez nas ranking.

Ranking Najlepszych karm dla psów po sterylizacji

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Vet Expert Raw Paleo Light Indyk 400g 6 zł Sprawdź teraz
2 Acana Heritage Light&Fit Dog 2Kg 64 zł Sprawdź teraz
3 Fitmin Purity GF Senior&Light Lamb 2Kg 54 zł Sprawdź teraz
4 Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised 2Kg 40 zł Sprawdź teraz
5 Rocco Diet Care Weight Control 12x400G 62 zł Sprawdź teraz

Najlepsza karma dla psów po sterylizacji

Karma dla psa po sterylizacji powinna być źródłem sił witalnych. Wartość energetyczna posiłków jest uzależniona od wielu czynników m.in. rasy, wielkości zwierzaka, wieku, czy też poziomu jego aktywności fizycznej. Trzeba podkreślić, że każdy przypadek jest inny, a wielu właścicieli nie ma pojęcia, jaka karma dla psa po kastracji będzie odpowiednia. Ponadto dobrze jest pamiętać, że niektóre rasy wykazują wyższą tendencję do tycia. Doskonałym wyborem są więc wszelkie karmy light, które wspomagają utrzymanie prawidłowej wagi. Warto dodać, że zwykle nie występuje tutaj konieczność zmniejszania jednorazowej porcji. Takie posiłki są mniej tuczące, niż tradycyjne produkty. Sterylizacja zwiększa stopień odkładania się tkanki tłuszczowej, a nadwaga stanowi realne zagrożenie dla kości, mięśni, stawów, narządów wewnętrznych, a nawet serca. Jest to szczególnie niebezpieczne w starszym wieku.

Czym karmić psa po sterylizacji?

Kastracja może skutkować mniejszą ochotą na aktywność fizyczną. Zwierzak bardzo często staje się leniwy, a także mniej skory do zabawy. Zadaniem właściciela jest to, aby pobudzić go do działania. Ponadto duże znaczenie ma dieta czworonoga. W sprzedaży znajdują się zarówno mokre, jak i suche karmy dla psów po sterylizacji. Wydają się być one najlepszym wyborem. Trzeba zaznaczyć, że pupil nie powinien mieć dostępu do jedzenia przez całą dobę. Powoduje to rozregulowanie cyklu żywieniowego. Nierzadko skutkuje to poważnymi problemami trawiennymi np. biegunką. Faktem jest, że zaleca się rozbicie dużych posiłków na kilka mniejszych. Powinny być one serwowane o stałych porach. Dobre, a zarazem tanie karmy dla psów po sterylizacji bazują zwykle na tłuszczach z mięsa kurczaka, czy też jagnięciny.

Karma dla suk po sterylizacji

Każdy pies potrzebuje innego czasu na to, aby dojść do siebie po zabiegu sterylizacji. Nie zaleca się podawania jedzenia z dużą zawartością tłuszczów, czy też węglowodanów. Nie trzeba jednak obawiać się, że zwierzak będzie głodny i niedożywiony. Takie jedzenie posiada optymalną wartość energetyczną, co przekłada się na doskonałe samopoczucie zwierzaka. Kolejną kwestią, którą warto poruszyć są smakołyki. Przeprowadzony zabieg nie oznacza, że pies nie może spożywać żadnych przekąsek. Ich ilość musi jednak zostać dopasowana do trybu życia. Osoby posiadające wątpliwości powinny skontaktować dietę swojego pupila z lekarzem weterynarii.