Najlepsza karma hypoalergiczna dla psa

Najlepsza karma hypoalergiczna dla psa

Alergia pokarmowa dla psa może być sporym problemem. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby postawić na racjonalną dietę. Tylko w ten sposób można zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia szeregu nieprzyjemnych dolegliwości np. bólów żołądka, wymiotów, biegunek, problemów skórnych. Zastanawiasz się, jaka karma hypoalergiczna dla psa będzie najlepsza? Poznaj polecane przez nas hypoalergiczne karmy dla psa – to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zakupić tanie, a jednocześnie dobre jedzenie dla czworonoga.

Ranking Najlepszych karm hypoalergicznych dla psa

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Brit Veterinary Diet Hypoallergenic Salmon&Pea 2Kg 65 zł Sprawdź teraz
2 Animonda Integra Protect Sensitive z indykiem FELINE Diet 100g 3 zł Sprawdź teraz
3 Royal Canin Veterinary Diet Hypoallergenic Canine Wet 400g 12 zł Sprawdź teraz
4 Affinity Advance Veterinary Diets Atopic Pstrąg 2X12Kg 459 zł Sprawdź teraz
5 Rocco Sensitive Dziczyzna z Makaronem 6x800g 41 zł Sprawdź teraz
6 Royal Canin Veterinary Diet Gastro Intestinal Low Fat Canine Wet 410G 13 zł Sprawdź teraz
7 Wiejska Zagroda Białoryby 9Kg 187 zł Sprawdź teraz

Czym jest karma hypoalergiczna dla psa?

Karma dla psów alergików posiada starannie skomponowany skład. Posiłki muszą być wolne od substancji, które wywołują niepożądane objawy. Należy mieć świadomość, że alergeny są odbierane przez organizm, jako zagrożenie. Właśnie dlatego podejmuje on walkę z nimi. Trzeba mieć świadomość, że alergie pokarmowe często rozwijają się przez długie lata. Z tego powodu nie można mieć pewności, czy problem nie dotknie naszego pupila. Hipoalergiczna karma dla psa nie posiada w swoim składzie najpowszechniejszych alergenów, dzięki czemu jest o wiele łatwiej przyswajalna, niż tradycyjne jedzenie. Należy wiedzieć, że każde zwierzę jest inne, a więc nie można jednoznacznie powiedzieć,, co jest dla niego szkodliwe. Specjaliści polecają unikać zboża, glutenu, laktozy i innych produktów mlecznych, wieprzowiny, wołowiny, drobiu.

Jaka jest najlepsza karma hypoalergiczna dla psa?

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma hypoalergiczna dla psa? Stworzone przez nas zestawienie z pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Dobrze, jeśli właściciel czworonoga zna alergeny, które negatywnie wpływają na organizm pupila. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć odpowiednie jedzenie. Ciekawe jest, że u niektórych ras ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych jest o wiele wyższe. Dotyczy to w szczególności psów miniaturowych, ale nie tylko. Prawdą jest, że niepokojące symptomy mogą pojawić się u każdego czworonoga, a więc w żadnym przypadku nie można wykluczyć alergii.

Dobra karma hypoalergiczna dla psa również posiada białko zwierzęce, jednak zwykle podstawę stanowi rzadziej spotykane mięso. Formuła jest wolna od najczęściej spotykanych alergenów, dzięki czemu takie jedzenie może być bez obaw podawane. Dużym zainteresowaniem cieszą się karmy bez glutenu, czy też zbóż. Owies, żyto, czy też pszenicę można zastąpić innymi produktami, takimi jak np. ryż, ziemniaki, kasze. Dobroczynne kwasy tłuszczowe zwykle pochodzą z ryb. Oczywiście jedzenie dla czworonoga musi być bogate w witaminy, minerały oraz aminokwasy.

Karma dla psa alergika

Karma dla psa alergika ułatwia trawienie, a także redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia wielu groźnych lub uciążliwych schorzeń. Takie jedzenie może zostać na stałe wdrożone do codziennego menu. Nie można jednak zapomnieć, że zwierzak potrzebuje odpowiedniej dawki składników odżywczych. Wiele zależy, w jakim wieku jest pies. Oczywiste jest, że szczenięta mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż seniorzy. Najlepsza karma dla psa alergika jest odpowiednio dopasowana do rzeczywistych wymagań zwierzęcia.

Karma dla psów z alergią skórną

Nadwrażliwość skórna jest częstą reakcją na działanie alergenów. W takiej sytuacji zwykle pojawia się wysypka oraz swędzenie. Może to doprowadzić np. do nadmiernego linienia. Bardzo często pojawiają się strupy oraz zgrubienia, które często wynikają z intensywnego drapania się czworonoga. Ważne jest złagodzenie dolegliwości np. poprzez stosowanie maści przepisanych przez weterynarza. Ponadto istotne jest to, aby wprowadzić zmiany w diecie. Polecana jest dobra karma dla psów alergików, która posiada dużą zawartość kwasów tłuszczowych. Atutem jest fakt, że wybór produktów jest bardzo duży. Wcale nie trzeba posiadać ogromnego budżetu, aby zakupić jedzenie dobrej jakości. Oczywiste jest, że w przypadku bardzo silnych reakcji alergicznych wskazana jest konsultacja ze specjalistą. Z pewnością prawidłowo oceni on stan zdrowia czworonoga, a także doradzi, jaka karma hipoalergiczna będzie najlepsza.