Najlepsza karma dla suki karmiącej – Ranking karm dla suki karmiącej

Jaka karma dla suki karmiącej będzie najlepszym wyborem? Po urodzeniu potomstwa, u suki zaczyna się okres wzmożonego apetytu, ale i zwiększonego zapotrzebowania na wysokowartościowy pokarm. Podstawkowymi składnikami w jej diecie będzie dobrej jakości i nietłuste mięso, warzywa, zdrowe oleje i wiele innych, które znaleźć można tylko w najlepszych karmach przeznaczonych dla suk karmiących. Przejrzyj wszystkie najwyżej oceniane produkty z tej kategorii i właściwie zadbaj o zdrowie suki i szczeniąt.

1. Fitmin For Life Puppy 15kg

 Fitmin For Life Puppy 15kg

Cena: ok. 114 zł Znajdź najtańszą ofertę

Kompletna karma FITMIN For Life Puppy All Breeds przeznaczona jest dla ciężarnych, karmiących suk wszystkich ras i szczeniąt. Wyróżnia się ona tym, że zawiera DHA, który doskonale wspomaga rozwój komórek nerwowych. Co więcej, ta karma charakteryzuje się tym, że ma postać małych granulek. Jest to niezwykłym ułatwieniem dla szczeniąt, które nie potrafią jeszcze dobrze gryźć. Kolejną zaletą karmy Fitamin For Life jest to, że w swoim składzie ma wyciąg z korzenia cykorii, który działa jak prebiotyk.

2. Canun Karma Dla Szczeniąt I Suk Karmiących 15Kg

 Canun Karma Dla Szczeniąt I Suk Karmiących 15Kg

Cena: ok. 179 zł Znajdź najtańszą ofertę

Karma Canun Starter Mothers&Puppies dedykowana jest dla szczeniąt i karmiących suk. Ta karma charakteryzuje się tym, że zawiera między innymi kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, jak i wiele cennych składników mineralnych (wapń, fosfor oraz glukozaminę), które wspierają proces wzrostu. Atutem tej karmy jest bogaty skład, który idealnie wpływa na układ trawienny, odpornościowy, jak i krwionośny. Co więcej, Canun Starter ze względu na swoje właściwości odżywcze polecana jest dla wszystkich hodowców psów.

3. Bozita Karma Dla Ciężarnych/Karmiących Suk Szczeniąt 12Kg

 Bozita Karma Dla Ciężarnych/Karmiących Suk Szczeniąt 12Kg

Cena: ok. 235 zł Znajdź najtańszą ofertę

Bozita Dog Grain Free Mother & Puppy to karma przeznaczona dla ciężarnych i karmiących suk oraz szczeniąt i młodych psów. Charakteryzuje się bezzbożową formułą, dlatego polecana jest czworonogom z delikatnym żołądkiem czy też nietolerujących zbóż w pożywieniu. Wyróżnia się zawartością smakowitego mięsa łosia oraz delikatnego i lekkostrawnego kurczaka. Co ważne, ta karma zawiera aż 76 % białka zwierzęcego. Dodatkowo, w jej składzie znaleźć można prebiotyczne włókna FOS, które są zdrowe dla jelit.

Jak kupić dobrą karmę dla suki karmiącej?

Okres karmienia szczeniąt jest bardzo ważnym momentem. Po urodzeniu potomstwa u suki wzrasta apetyt oraz zapotrzebowanie na wysokowartościowy pokarm. Dlatego bardzo ważna jest tutaj odpowiednio skomponowana dieta. Dobra karma dla suk karmiących powinna charakteryzować się zawartością: wysokiej jakości nietłustego mięsa, warzyw, zdrowych olejów, sfermentowanego nabiału (na przykład jogurty naturalne i twarogi), wątroby, całych jaj, drożdży czy też glonów morskich. Taki skład to podstawa jadłospisu dla karmiącej suki. Odpowiednia ilość białka dostarczana powinna być głównie z dobrego jakościowo mięsa, błonnik z warzyw, niezbędne mikroelementy z dodatków, takich jak zdrowe algi, a witaminy z jaj czy wątroby. Karma dla suki karmiącej odznaczająca się takimi składnikami zapewnia odpowiednią opiekę nad suką. Co jeszcze jest ważne, taki produkt nie powinien zawierać węglowodanów i tłuszczów. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak kupić dobrą karmę dla karmiącej suki, to pamiętaj o odpowiednim składzie tego produktu. To od niego zależy nie tylko zdrowie suki, ale i szczeniąt. Dlatego zwracaj uwagę na składniki. Sprawdź dostępne propozycje najlepszych karm dla suk karmiących. Możesz mieć pewność, że są to polecane i sprawdzone produkty, które możesz bezpiecznie podawać swojej pupilce. Decydując się na karmę, odznaczającą się wysokimi ocenami, wybierasz produkt o najwyższej jakości.

Najlepsze karmy dla suki w ciąży – polecani producenci

Ciąża u suk trwa około 2 miesięcy. W pierwszych 5 tygodniach dieta nie powinna być znacząco zwiększana. Co więcej, nie jest polecane, aby odbiegała ona kalorycznością od dotychczasowych posiłków. Jednak musi ona zawierać niezbędne składniki odżywcze, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie dorosłej suki. Chodzi tutaj o białka, tłuszcze, sole mineralne, witaminy, węglowodany. Mniej więcej w połowie ciąży drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na substancje odżywcze, w szczególności na te budulcowe. Dawka żywieniowa powinna zostać zwiększona, ale należy uważać, aby nie utuczyć suki. Dlatego najlepsza karma dla suki w ciąży powinna być niskokaloryczna i bogata we wszystkie najpotrzebniejsze składniki. Ważna jest także zawartość DHA, który zapewnia rozwój układu nerwowego. Przy wyborze karmy, trzeba też zwracać uwagę na współczynnik strawności. Musi on być wysoki, ponieważ wpływa na maksymalizację spożycia kalorii z mniejszej ilości pokarmu i zapewnia wyższe wchłanianie składników odżywczych do organizmu suki. Jaka karma dla suki karmiącej jest najczęściej wybierana? Polecanym produktem jest Bozita Dog Grain Free Mother & Puppy, która charakteryzuje się bogatym składem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także produkty od Fitmin For Life. Wysoko oceniani są również tacy producenci jak na przykład Josera, Farmina czy też Royal Canin. Wybierając najlepszą karmę dla suki w ciąży, trzeba również pamiętać o odpowiedniej ilości wapnia i niezbędnych kwasów tłuszczowych (Omega – 3, Omega – 6).